Posadzka w domu - przemysłowa czy dekoracyjna?

Wykończenie mieszkania czy domu, to dla wielu z nas ogromna przyjemność – po długotrwałych remontach, budowach, wiecznym bałaganie przychodzi czas na dobranie motywu przewodniego, który będzie królować w naszym wymarzonym lokum.
Nim jednak nastąpi finalny etap dekorowania wnętrz, z pewnością wiele nerwów kosztuje nas zmaganie się z remontem. Na domiar złego często zdarza się, że w kwestii wielu ważnych decyzji nie możemy porozumieć się z partnerem. I niewątpliwie do tak problematycznych aspektów należy wybór podłogi w domu.

Większość z nas w ciemno wybrałaby panele – praktyczne, niedrogie, utrzymują się długo, a jeżeli nam się znudzą bądź zużyją, to zawsze mamy możliwość szybkiego demontażu i zastąpienia ich nową wersją… Jednak wiele osób kieruje się panującymi trendami i niewątpliwym wyglądem całego mieszkania. Bardzo modne stały się ostatnio posadzki – ale już na początku zmagamy się z trudnym wyborem: który rodzaj wybrać – posadzki przemysłowe czy dekoracyjne?
Osoby, które wybrały wariant drugi już teraz na pewno żałują swojej decyzji. Dlaczego? Ponieważ posadzka jest materiałem bez wątpienia codziennie eksploatowanym – chodzimy po niej, biegamy, kładziemy różne torby, walizki, plamimy niejednokrotnie (zwłaszcza w kuchni). No i najważniejsza kwestia – posadzka dekoracyjna nie jest aż tak twarda i wytrzymała, jak przemysłowa. Szybko się rysuje i widoczne są na niej wszystkie ślady. Czym zatem  na obecność w naszym domu zasłużyła sobie posadzka przemysłowa?

Przede wszystkim wyróżnia się ona odpowiednią twardością, jest szczelna, nie pyli i jest odporna na wnikanie cieczy. Nie ma konieczności jej co półrocznej regeneracji, jak dzieje się to w przypadku posadzki dekoracyjnej. Posadzki przemysłowe wykonuje się zwykle w miejscach, w których panują ekstremalne warunki – temperatura, ruch pieszy, zabrudzenia, uderzenia… Czym więc przy tym będzie nasze domowe użytkowanie? Łatwo sobie wyobrazić, że wybór rozwiązania przemysłowego będzie najodpowiedniejszym – zapewni nam mocne i solidne podłoże. Jest także łatwa w czyszczeniu – wystarczy ją umyć i znów będzie czysta.